Dwumiesięcznik "Filozofuj"

Dwumiesięcznik "Filozofuj"

. 1 min czytania

"Filozofuj" to polska gazeta poświęcona w całości filozofii. Wydawana jest już od kilku lat, ale dowiedziałem się o niej dopiero niedawno, kiedy to dziewczyna kupiła ją dla mnie. Wiedziała, że mi się spodoba ze względu na tematykę. Od tamtego czasu czytałem każdy nowy numer tej gazety.

Nie jest to zawsze wspaniała lektura. Wiele tekstów jest stosunkowo słabych, czy to ze względu na pustkę semantyczną, niski poziom literacki czy oklepany lub płaski temat. W każdym numerze jednak, znalazłem jak dotąd po kilka wartościowych wtajemniczeń filozoficznych. I to wystarczy, abym niezawodnie, co dwa miesiące, szukał "Filozofuj" na wystawach sklepów z prasą.

Regularnie czytam gazety filozoficzne, ponieważ mają one wspaniałą właściwość – przestawiają moje myślenie na nowe tory. Mknąc pociągiem moich zainteresowań, ignoruję nieświadomie wiele tematów, problemów i idei, które warte są, aby poświęcić im uwagę. Gazety narzucają mi jednak nowe treści do przemyśleń, zupełnie ode mnie niezależnie, często nieoczekiwane, rozbijając klatkę pojęć, w której sam się zamknąłem. To wzbogaca, rozszerza horyzonty.

Polecam dwumiesięcznik "Filozofuj", każdemu kto choćby w niewielkim stopniu zainteresowany jest filozofią. Więcej informacji tutaj: filozofuj.eu.